דבר היו"ר

שלום רב,

רבות נכתב ודובר בשנים האחרונות על מצבה של התנועה הציונית, שגילה מעל 100 שנה. יש הטוענים שהתנועה הגשימה את ייעודה בהקמת מדינה חזקה ואיתנה לעם היהודי, אשר מהווה אור לגויים לאורך יותר מ-60 שנות קיומה. מנגד, יש הטוענים שתפקידה ההיסטורי עדיין לא תם כל עוד ישנם יהודים המתגוררים מחוץ למדינת ישראל, וכל עוד מדינת ישראל חיה תחת איום מתמיד משכנותיה. אנו בליכוד העולמי מצדדים בגישה השניה, ומאמינים שבעוד שמהות הציונות היא כמיהת העם היהודי לארצו, הרי שהתנועה הציונית עצמה טומנת בחובה הרבה יותר מכך.

על ערכים רבים עמדה הציונות, אך לו היה עלי לבחור שני ערכים המסמלים בעיני יותר מכל את המפעל הציוני, הרי ששני ערכים אלו היו העלייה וההתיישבות.

העלייה לארץ היא אחת מהתכליות הבסיסיות של המפעל הציוני. מעל 100 שנים עוסקים המוסדות הציונים בארץ ובעולם בעלייה לארץ ישראל, וגם אנו בליכוד העולמי פועלים כדי לממש ערך זה כיום. על רקע האנטישמיות הגואה המרימה את ראשה המכוער ברחבי העולם, הופכת העלייה לארץ פעם נוספת להכרח המציאות. תפקידנו, כגורם ציוני העוסק בעלייה, הוא כפול: איתור, עידוד וסיוע ליהודים ברחבי העולם לעלות לישראל מחד, ותמיכה, ליווי וחיזוק אלו שהגיעו לארץ מאידך.

הערך השני, ההתיישבות, היה מאז ומתמיד ערך עליון בתנועתנו. ערך זה מקבל משנה תוקף כיום, על רקע תכנית ההתנתקות ההרסנית שעקרה אזרחים ישראלים מביתם, ועל רקע לחצים מבית ומחוץ להצבת מגבלות על ההתיישבות ברחבי הארץ. דווקא בזמנים כאלו עלינו לעסוק בהתיישבות ולפעול ללא לאות להבטיח את זכותנו על הארץ.

בברכה,
ח"כ דני דנון
יו"ר הליכוד העולמי

אין אפשרות להוסיף תגובות.